Сьогодні, 2 жовтня, у Стокгольмі розпочався Нобелівський тиждень. Саме за цей час, до 8 жовтня, будуть оголошені переможці Нобелівської премії. І вже сьогодні будуть оголошені кращі вчені в області фізіології і медицини. В минулому році ним став японський молекулярний біолог з Токійського технологічного інституту Йосинори Осумі.

Завтра ж, 3 жовтня ми дізнаємося володаря Нобелівської премії 2017 в області фізики, а на наступний день, 4 числа, буде оголошений переможець в області фізики.

Нобелівську премію миру вручать вже 6 жовтня, а 9 числа буде присуджена премія в сфері економіки.

Ми вирішили трохи більше розповісти вам про це, і показати, скільки всього лауреатів на Нобелівську премію 2017.

Шанси на Нобелівську премію 2017

Популярні новини зараз
Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Всього на Нобелівську премію буде претендувати приблизно 300 вчених в різних областях науки. Вибирає їх Нобелівський комітет, який складає з списків, створеного за підсумками опитування дослідників і експертів у тій чи іншій області. Варто зазначити, що вчені, які були номіновані на Нобелівську премію, але не отримали її, дізнаються про це тільки через 50 років. Саме стільки часу імена всіх учасників залишаються в секреті.

Передбачити, хто може отримати Нобелівську премію дуже складно. Але найкраще це робить компанія Clarivate Analytics. За останні 15 років, вони змогли передбачити 43 лауреата Нобелівської премії.

Можливі лауреати на Нобелівську премію 2017

Точні науки - Рашид Алієвич Сюняев – за "основоположний внесок у наше розуміння Всесвіту, включаючи її походження, процеси утворення галактик".

Нобелівська премія миру - Ірану Мохаммад Джавад Зариф і Федеріка Могерини – за організацію переговорів по врегулюванню ситуації у зв'язку з іранською ядерною програмою.

Нобелівська премія з літератури - Харукі Муракамі , або Дона Делілло.

Варто відзначити, що передбачити подібне дуже складно. Наприклад, у минулому році Нобелівську премію з літератури отримав американський рок-виконавець Боб Ділан — за «створення нових поетичних виразів у великій американській пісенної традиції».

Нагадаємо, що сьогодні розпочався Нобелівський тиждень 2017, і протягом 7 днів ми дізнаємося всіх лауреатів.

Дивіться: Нобелівська премія 2017. Анонс