Вчені відкрили нову форму світла.

Як пише Science Daily, дослідники з Массачусетського технологічного інституту в США вперше змогли отримати фотонні тримери. Це досягнення, як передбачається, може відкрити шлях до використання фотонів в квантових обчисленнях.

В ході експерименту вчені пропустили лазерний промінь через щільну хмару ультрахолодних атомів рубідію. Таким чином, вчені змусили фотони взаємодіяти між собою.

Вченим вдалося в 100 разів уповільнити рух з'єднаних в пари і триплети фотонів. Тепер у вільному стані їх швидкість становить 300 тисяч км / с.

Популярні новини зараз
Кирило Буданов пояснив, чи варто чекати наступу з Білорусі Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги Як відмити темні рукави та кишені у пуховика: 2 способи без прання та хімчистки
Показати ще

Це відкриття може відкрити шлях до використання фотонів в квантових обчисленнях. Апелюючи цими знаннями, можна знижувати шум при реєстрації гравітаційних хвиль і підвищувати ефективність передачі інформації в квантових пристроях.

Таємниці квантової фізики

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Центральне розвідувальне управління США розсекретило документи, які стосувалися запуску СРСР першого штучного супутника Землі.