Дослідники з університету штату Флорида з'ясували чинники, що сприяють подружній зраді.

Про це пише Journal of Personality and Social Psychology. Протягом 3,5 років дослідники спостерігали за 233 парами, які недавно одружилися. Їх цікавили два параметри: швидкість відволікання уваги і схильність до знецінення.

В ході експерименту учасникам показували фотографії чоловіків і жінок, як дуже привабливих, так і середньої зовнішності. Як з'ясувалося, ті, хто найшвидше відривався від розглядання красенів і красунь, були на 50% менш схильні зраджувати. Ті ж, хто розглядав фото досить довго, зраджували частіше.

Також менш схильними до зради були ті учасники, які занижували привабливість людей на фото, не знаходячи в красивих людях нічого особливого. Дослідники відзначають, що обидва процеси відбуваються несвідомо - на них можуть впливати як біологічні чинники, так і життєвий досвід.

У процесі дослідження вдалося виділити й інші фактори. Так, до зради виявилися схильні молодші учасники, не дуже задоволені самими відносинами, але при цьому задоволені сексом. Крім того, зрада частіше зустрічалася в парах, де жінки мали менш привабливу зовнішність - їм частіше зраджували чоловіки, та й самі вони зважувались на зраду частіше найкрасивіших учасниць дослідження. При цьому зовнішність чоловіка ролі не грала.

Також виявився важливим і попередній досвід сексуальних стосунків. Чоловіки, які раніше часто вступали в статеві зв'язки, зраджували частіше. Серед жінок ситуація виявилася протилежною - чим менше статевих партнерів у жінки було до шлюбу, тим охочіше вона йшла на зраду.

Дивіться: Подружня невірність і статистика