Як з'ясувалося, під поверхнею Місяця існують глибокі тунелі, що простяглися на десятки кілометрів. До такого висновку прийшла група фахівців з Японії, вивчивши загадкові великі дірки, виявлені на поверхні супутника Землі ще в 2009 році. Про це повыдомляє видавництво Сегодня.

Нещодавно дослідники проаналізували дані, отримані з допомогою японського космічного апарату Kaguya, а також в ході американської космічної програми GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory), спрямованої на вивчення гравітаційного поля і внутрішньої будови Місяця.

Отвори являють собою "входи" в підземні тунелі. Такі порожнечі, ймовірно, утворилися в далекому минулому під впливом якихось природних процесів, природа яких вченим досі зрозуміла не до кінця.

На Землі подібне найчастіше відбувається, якщо лава, спочатку займає великий простір, остигає і "стискається", залишаючи вільний простір.

Популярні новини зараз

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

Рак яєчників повернувся до Наталії через 9 років: "Життя варте того, щоб за нього боротися"

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Вчені навіть не виключають, що в майбутньому виявлені тунелі можна було б використовувати при будівництві перших поселень людини на Місяці. Деякі цілком допускають, що одного разу подібні "місячні бази" мають всі шанси стати реальністю.

Будівлі баз всередині тунелів допомогла б вирішити ряд питань, що стоять на шляху втілення подібних проектів — зокрема, під поверхнею космонавтів було б простіше захистити від космічної радіації і різких перепадів температури. Досягти того ж на поверхні дуже важко, оскільки у Місяця, на відміну від Землі, відсутнє магнітне поле і майже немає атмосфери.

Цей доповідь вчені представили в ході конференції Lunar and Planetary Science, що проходить в Техасі. За їх словами, протяжність виявлених тунелів може обчислюватися в десятках кілометрів. У майбутньому фахівці планують продовжити збирати інформацію про те, куди ведуть "місячні діри".

Знай.uа також нагадує, американська астронавтка Пеггі Уїтсон, яка стала першою жінкою-командиром Міжнародної космічної станції (МКС), пішла на пенсію, заявив директор NASA Джеймс Брайденстайн.