Міжнародна група вчених зіставила результати 522 досліджень за участю понад 116 тисяч чоловік і прийшла до висновку, що сучасні антидепресанти дійсно ефективні при боротьбі з великим депресивним розладом. Експерти склали список препаратів, які виявилися найбільш дієвими у порівнянні з плацебо та викликали найменшу кількість побічних ефектів. Дослідження опубліковане в журналі Lancet, - пише Naked Sience.

За словами фахівців, люди, які страждають депресією, не завжди отримують необхідні ліки. Одна з найпоширеніших причин – упередження пацієнтів проти антидепресантів. Результати опитувань показують, що багато хворих депресією відмовляються приймати препарати, оскільки вважають їх неефективними і навіть шкідливими.

Випробування препаратів проводили методом рандомізованого контрольованого подвійного сліпого дослідження – учасників розподіляли по групах потай і від пацієнтів, і від добровольців. Автори нової роботи порівнювали результати терапії через 8 тижнів після завершення курсу препарату або плацебо.

Всі тестовані антидепресанти виявилися більш ефективні, ніж плацебо. Найкращим виявився амітриптилін – це препарат з групи трициклічних антидепресантів. Він впливає не тільки на основні симптоми депресії, але і зменшує тривожність і дратівливість.

Популярні новини зараз

На полиці - 9.27 грн, на касі - ціна в квадраті: відомий супермаркет продає один пакет за ціною двох

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Велика частина найбільш дієвих препаратів належить до групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) — сьогодні ця група ліків вважається однією з найбільш перспективних. Тим не менш автори роботи вважають, що кожен препарат зі списку може виявитися корисним, так як антидепресанти підбирають з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і тільки лікарем.

У списку засобів, що поєднують ефективність з "м'якою" дією і мінімумом побічних явищ, лідирує агомелатин – препарат, стимулюючий мелатонінові рецептори. Другим виявився СІЗЗС есциталопрам, який використовують не тільки при депресії, але і при тривожних та панічних розладах.

Увага! Самолікування може зашкодити вашому здоров'ю.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", вчені знайшли простий спосіб подолати алкогольну залежність.