Фахівці NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США оголосили, що в цьому році розмір озонової діри над Антарктикою виявився мінімальним за період спостережень з 1988 року.

За останній рік діра зменшилася майже на 3,5 млн квадратних кілометрів, повідомляє Naked Science.

Її дослідження проводяться щороку за допомогою супутників і кліматологічних повітряних куль. Щільність діри змінюється в залежності від пори року, а основне пошкодження вивляється в серпні-вересні. У 2017 році максимальний розмір озонової діри зафіксували 11 вересня, цей показник склав майже 20 млн квадратних кілометрів. Для порівняння, це на 2 млн квадратних кілометрів більше за площуі Росії.

В атмосфері планети є велика кількість озонових дір, проте найбільша розташована над Антарктидою.

Вчені кажуть, що останні кілька років щорічний розмір діри скорочується. На зменшення впливає антарктичний полярний осередок – особливий елемент циркуляції атмосфери Землі.

Популярні новини зараз

"Не догледіла", - Юрій Ткач з "Квартал 95" з дружиною здивували знімком з Туреччини

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Могилевська заговорила про дітей Каменських і Потапа: "Чекаємо на поповнення"

Українці масово залишають країну: кордони перетнуло вже понад 4 мільйони людей

Показати ще

Дослідники відзначають, що значне скорочення площі озонової діри не дозволяє говорити про "зцілення" озонового шару планети. Це явище пов'язане з природними коливаннями розмірів пошкодження.

За оцінками фахівців, діра буде затягуватися повільно, і остаточно досягне розмірів, зафіксованих в 80-х роках, лише до 2070-х . Навіть такий темп відновлення збережеться лише в тому випадку, якщо людство буде дотримуватися умов Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, який набув чинності в 1989 році.

Як повідомляв портал "Знай.ua", через глобальне потепління на планеті Антарктика почала стрімко покриватись мохом.