На півночі Ізраїлю вирощують томати, які практично не потребують поливу. Нові сорти вимагають на 90% менше води в порівнянні з аналогами.

Варто відзначити, що новинка здатна пережити посуху і високу температуру. Однак смакові якості цього сорту ще не розкриті. 40 тис. кущів і 200 сортів - таке розмаїття на дослідних полях ізраїльських вчених.

"Для отримання плодів необхідно поливати кущі водою. Але нас цікавить, можна домогтися того ж результату, обмеживши деякі сорти у воді. Як тільки з'ясуємо, який сорт зможе витримати такий жорсткий режим, відразу ж перейдемо до наступної стадії досліджень ", - розповіла агроном Сата Міт Кош.

Завдання вивести стійкі до посухи томати вчені отримали в рамках Європейського дослідницького проекту. Фахівці вирішили не займатися ГМ сортами і звернутися до ресурсів природи:

Популярні новини зараз
Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Російські окупанти порадували ЗСУ видовищною самоліквідацією: премія Дарвіна знайшла своїх лауреатів В Україні подорожчала комуналка: за що доведеться платити більше Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва
Показати ще

и вивчаємо природне біорізноманіття, виділяємо в природі нам потрібні моделі поведінки тих чи інших сортів, окремих особин, а потім шляхом схрещування намагаємося вивести потрібний нам сорт томатів" - зазначив агроном Даніель Завмер.

В лабораторії щорічно тестують 700 сортів. Найвдаліші відбирають на насіння. В базі наукового центру за роки роботи накопичилося 12 000 видів цікавого насіннєвого матеріалу. Велика увага приділяється смаковими якостями, ароматом, кольором і текстурою.

Також, вчені працюють над створенням сортів, які зможуть природним чином протистояти шкідникам і хворобам.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що був знайдений "напівживий" мамонт.