Вчені з Університету Каліфорнії вивели зародок вівці, в якому поєднали клітини тварини і людини. Нова технологія дозволить вирощувати всередині тварин людські органи для пересадки.

Дослідникам вдалося створити ембріон, в якому на кожні десять тисяч клітин вівці припадає всього одна людська. Тому навряд чи зародок перетворився б у вівцю з людським обличчям чи мозком.

Але таке дослідження може дозволити вирощувати людські органи всередині тварин. А для цього необхідно, щоб в ембріоні був один відсоток людських клітин.

Вчені мають намір збільшити частку людських клітин до бажаного одного відсотка. Каліфорнійські дослідники вважають, що в такому випадку можна буде переходити до більш складних експериментів у вирощуванні органів.

У 2016 році вчені Університету Каліфорнії вирощували тканини підшлункової залози людини в ембріоні свині. Однак дослідники вважають, що для подібних експериментів краще підходять вівці, оскільки для отримання позитивного результату потрібно менше ембріонів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", китайські трансплантологи провели незвичайну операцію: вони пересадили пацієнтові штучно вирощену свинячу рогівку ока.

Популярні новини зараз
Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Польща готується до війни: "Ймовірність дуже висока" Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності"
Показати ще