Вчені з Університету Каліфорнії вивели зародок вівці, в якому поєднали клітини тварини і людини. Нова технологія дозволить вирощувати всередині тварин людські органи для пересадки.

Дослідникам вдалося створити ембріон, в якому на кожні десять тисяч клітин вівці припадає всього одна людська. Тому навряд чи зародок перетворився б у вівцю з людським обличчям чи мозком.

Але таке дослідження може дозволити вирощувати людські органи всередині тварин. А для цього необхідно, щоб в ембріоні був один відсоток людських клітин.

Вчені мають намір збільшити частку людських клітин до бажаного одного відсотка. Каліфорнійські дослідники вважають, що в такому випадку можна буде переходити до більш складних експериментів у вирощуванні органів.

У 2016 році вчені Університету Каліфорнії вирощували тканини підшлункової залози людини в ембріоні свині. Однак дослідники вважають, що для подібних експериментів краще підходять вівці, оскільки для отримання позитивного результату потрібно менше ембріонів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", китайські трансплантологи провели незвичайну операцію: вони пересадили пацієнтові штучно вирощену свинячу рогівку ока.

Популярні новини зараз

Пономарьов звів Винника з іншою співачкою: "Олександр, спасибі"

Колишня Узєлкова Боржемська після побачення заговорила про велике кохання: "Вік не має значення"

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

Помер зірка серіалів і кіно, серце не витримало

Показати ще