Групі біологів з Честерського зоопарку вдалося зняти рідкісну тварину, яку вже кілька років вважали зниклою. Незважаючи на те, що модель виявилася далеко не найбільш фотогенічним представником ссавців, біологи не приховують свого захоплення. Мова йде про яванську бородавочну свиню. Ареал проживання цього виду стрімко скорочується, а збиток, який тварини наносять фермерським господарствам, робить свиней об'єктом винищення. Як повідомляє сайт Файна Ідея, зняти рідкісних тварин вдалося за допомогою фотопасток.

Фотопастки показали, що невеликі популяції в лісах острова Ява все ж таки вижили. Дослідники вважають, що тепер їхня мета полягає в захисті середовища проживання цих рідкісних тварин. Йоханна Роді-Маргоно з Честерського зоопарку, яка брала участь в дослідженні, каже, що вона та її колеги були у захваті, коли виявили цих свиней. Останнє дослідження цих низинних лісових угідь проводилося ще в 2004 році і виявило "серйозне зниження" популяції виду. "Ми боялися, що всі ці тварини просто зникли", — розповіла Роді-Маргоно в інтерв'ю.

Хоча ці волохаті, бородавчасті звірі не найфотогенічніші мешканці Яви, вони виконують важливу роль в екології лісу — розпушують грунт і сіють насіння плодів, якими вони годуються. Ява є найбільш густонаселеним островом Індонезії, тому свині втрачають свій ареал проживання через збільшення сільськогосподарських угідь та зростання міст. Крім того, тварини знищують посіви фермерів, через що на них часто полюють.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найголосніших риб

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Оля Полякова розповіла, через що кардинально змінила імідж: "У дорослих дівчаток все по-дорослому"

Григорій Решетник показав Злату Огнєвіч за лаштунками шоу "Холостячка": "Хто запалив їй ці іскри?"

Covid-19 в Україні взяв "вихідний", рекорди в минулому: статистика МОЗ на 1 серпня

Показати ще