Міжнародна група вчених з Англії, Швеції та Австрії провела серію досліджень, щоб зрозуміти звідки береться страх перед павуками, зміями і рибами: вроджене це або набуте.

Для експерименту автори проекту вирішили залучити немовлят: у найменших ще немає упередженості ні до чого, тому їхня реакція особливо цінна, пише видання Science Alert.

Дивіться відео, як побороти арахнофобію


"Коли ми показали фотографії змії або павука немовлятам замість квітки або рибки одного і той же розміру і кольору, вони реагували зі значно збільшеними зіницями. У постійних умовах освітлення зміна розміру зіниць є важливим сигналом для активації системи в головному мозку, яка відповідає за реакції на стрес. Відповідно, навіть найменші діти, здається, виділяють ці групи тварин", - розповідають автори проекту.


Популярні новини зараз

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Мінусова температура в Південній Африці б'є рекорди: все замерзло і занесло снігом

Палкий коханець міцно застряг у своєї колишньої: ледве дихав та втрачав свідомість

Показати ще

Коли малюки дивилися на квіти, їхні зіниці розширювалися на 0,03 міліметра в середньому, в той час як при показі змії або павука - аж на 0,14. "Ми дійшли висновку, що страх змій і павуків еволюційного походження. Подібно приматам, механізми нашого мозку дозволяють ідентифікувати такі об'єкти, як павук або змія і реагувати на них дуже швидко", - підсумували вчені.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що батьки ні в якому разі не повинні робити, якщо дитина чогось боїться.