Слабоумство часто є сумним підсумком людського життя. Останні дослідження показують, що найбільшою мірою схильні до цього недугу самотні літні чоловіки. Вчені не змогли ще до кінця пояснити цю дивну закономірність, проте припускають, що хвороба може бути пов'язана з деградацією комунікативних навичок і відсторонення людини від соціального життя. Як повідомляють російські ЗМІ, серед чинників, що знижують ризики деменції можна назвати турботу з боку оточуючих.

Дослідження вчених з Університету Лафборо демонструє, що подружні пари мають на 60% нижчий ризик розвитку деменції, у той час як самотні люди частіше страждають від руйнівної хвороби в старості. Причина цього явища може полягати в тому, що дбайливі партнери заохочують людей вести здоровий спосіб життя, а це знижує шанси на виникнення деменції.

В ході випробувань експерти розглянули 6677 осіб віком від 52 до 90 років, які вивчалися протягом 6-річного періоду. За цей час у 220 осіб розвинулося недоумство. Фахівці прийшли до висновку, що самотні чоловіки були більшою мірою схильні до серцевих захворювань і депресії, які, в свою чергу, є відомими факторами ризику розвитку деменції.

Вчені припускають, що одружені чоловіки, як правило, більшою мірою стежать за своїм здоров'ям, менше курять, краще харчуються. Крім того, постійне спілкування з подружжям дозволяє їм підтримувати свою психіку в необхідному тонусі. Спілкування з близькими дозволяє виявити симптоми недоумства на ранніх стадіях і дає можливість прийняти профілактичні заходи, ще до офіційної діагностики.

Популярні новини зараз
Жінка побачила "щось" на дитячому знімку свого чоловіка - у це ніхто не може повірити Соціальна допомога замість пенсії: кому вона дістанеться Українців залишать без штанів: разом з електроенергією підвищать ще один тариф По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вплив газованної води на психіку