Найстаріший вчений Австралії Девід Гудолл добровільно пішов з життя у швейцарському місті Базелі, слухаючи "Оду до радості" Бетховена.

104-річний еколог Девід Гудолл вчинив евтаназію - науковець помер в клініці Life, після введення спеціального препарату під наглядом лікарів.

За день до самогубства він дав прес-конференцію, на якій заявив, що хотів би в останні миті життя чути "Оду до радості", і наспівав її. Побажання Гудолла було виконано.Відзначається, що вчений останні кілька років вів боротьбу за легалізацію евтаназії по всьому світу. В Австралії "допомога у здійсненні самогубства" заборонена, і Гудоллу довелося їхати до Швейцарії, де такий спосіб відходу з життя дозволений законом.

Науковець не мав смертельної хвороби, утім нарікав на погіршення якості життя з віком. На його светрі напис "Старіння – це ганебно".

Гудолл народився 4 квітня 1914 року в Лондоні, а в 1948 році переїхав до Австралії. До 90 років він відчував себе досить добре і навіть грав у теніс, і грав в аматорських п'єсах, поки у нього не стало погіршуватися зір.

Він написав десятки наукових робіт і до недавнього часу продовжував працювати оглядачем і редактором у кількох екологічних журналах.

У 2016 році, коли Гудолл вже було 102 роки, університет прийняв рішення відправити його працювати в домашньому режимі через побоювання за його здоров'я. Однак через обурення світової громадськості керівництво університету переглянув своє рішення і надало Гудолл офіс ближче до його дому.

Близько року тому його стан здоров'я погіршився і вчений заявив, що для нього настав час померти.

Популярні новини зараз

Українки вивалили груди під Радою, щоб бачили усі депутати: "Припиніть тарифний геноцид"

Поліцейські ледь не арештували "голу" начальницю потягу - вимагали сертифікат: "Даремно ви так, хлопці"

850 тисяч гривень за підроблений сертифікат: глава МОЗ Віктор Ляшко озвучив нові штрафи

Студентка з Шевченка розповіла, як викладач довела її до відчаю: "Плач, с*ка"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", австралійський лікар Філіп Нитшке спільно з інженером з Нідерландів Олександром Банніковим створили машину для безболісної евтаназії. Створювався пристрій за допомогою 3D-принтера.

Евтаназія на сьогоднішній день вважається незаконною в більшості країн світу, тож, за словами вчених, їхній пристрій зможе допомогти тим, хто хоче позбавити себе життя самостійно, не піддаючи близьких ризику арешту.