Висока температура перетворює людей на неприязних егоїстів. До такого висновку прийшли науковці з двох американських університетів, провівши відповідне дослідження.

Дослідження пройшло у три етапи.

На першому етапі вчені проаналізували поведінку продавців мережі магазинів в 2010 і 2011 роках, коли спостерігалась надзвичайна спека. Спеціальні покупці оцінювали чистоту залів, ініціативність персоналу в питанні консультування, а також уважність при спілкуванні з клієнтами. Виявилось, що в умовах спеки співробітники були менш схильні допомагати відвідувачам.

Згодом вчені перевірили, чи повториться ефект за відсутності прямого впливу температури. Для цього 160 людей розділили на дві групи і одну з них попросили закрити очі і згадати досвід неприємного перегрівання організму, а потім докладно описати власні переживання. Виявилося, що навіть уявна спека знизила готовність співпрацювати.

На третьому етапі 73 студенти були на заняттях в аудиторіях з температурою повітря + 26,7 градусів. Потім їх попросили письмово відповісти на велику кількість запитань (до 150) – нібито для організації, яка допомагає дітям і людям в складній життєвій ситуації. У цьому випадку гаряча температура аудиторії знову ж таки співпадала зі зниженням мотивації учнів допомагати.

Популярні новини зараз

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

Вчені констатують, що висока температура і навіть спогади про неї безпосередньо впливають на поведінку людей. І оскільки спека виснажує емоційні ресурси, то робить всіх нас менш доброзичливими.

Як повідомляв портал "Знай.ua", за прогнозами синоптиків новий тиждень в Україні буде по-справжньому пекельним - від спеки буде важко сховатися не лише вдень, а й уночі.