Вчені повідомили про завершення самого тривалого дослідження в історії людства. Експеримент довжиною майже в 80 років охопив 700 добровольців і стосувався з'ясування факторів, що роблять людину щасливою. Всі учасники експерименту були чоловіками. Частину з них набрали в 1938среди студентів Гарварду, а решту з малозабезпечених сімей Бостона. Долі випробовуваних склалися по різному і один з них, Джон Кеннеді, навіть став президентом США. Як повідомляє портал etcetera, головними критеріями щастя виявилися зовсім не гроші.

Першим фактором який впливає на щастя людей виявилися теплі стосунки з оточуючими. Чим більше у людини було теплих відносин з колегами, друзями і сім'єю, тим більше він був щасливий. А люди, які скаржилися на самотність, проживали більш коротке життя і були схильні до психічних розладів.

Другою причиною щастя вчені назвали якість близьких відносин. Чоловіки, котрі заявляли про постійних суперечках в подружньому житті і низької прихильності один до одного в парі, були навіть менш щасливі, ніж люди, які взагалі не перебували у шлюбі або були розведені. Третім фактором виявився стабільний і гармонійний шлюб. "Відносини не повинні постійно йти як по маслу. Деякі з досліджуваних вісімдесятилітніх пар могли сперечатися щодня. Але до тих пір, поки вони відчувають, що дійсно можуть розраховувати на підтримку партнера в складних ситуаціях, сварки не мають великого значення", — говорить доктор Волдингер.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про костюм, в кишенях якого самостійно з'являються гроши

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик показала струнке тіло у відвертій сукні - "Яка солоденька!"

Кіт Андрія Садового насмішив львів'ян - бігає, наче вжарений: "Коли був вуличним і оселився у мерії"

Мама Дана Балана заспівала українською після знайомства з Тіною Кароль: ідеальна "свекруха"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще