Людство може зникнути з лиця Землі через зміни клімату вже в наступному столітті. Шанс катастрофічної зміни клімату, яка повністю знищить людство до 2100 року, зараз 1 до 20.

Про це йдеться у статті американських вчених, опублікованій у Proceedings of the National Academy of Sciences, передає Daily Mail.

За словами науковців, підвищення температури на 3 ° C може призвести до "катастрофічних" змін.
Проте підвищення більш ніж на 5 ° С приведе до "невідомих" наслідків, які можуть повністю знищити життя на Землі.

Науковці описали три сценарії можливого розвитку подій і жоден з них не обіцяє людству нічого доброго.

Популярні новини зараз
Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача За це відключать газ: українці ризикують втратити блакитне паливо Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Перший сценарій

Коли середньорічна температура зросте на +3 градуси за Цельсієм. В такому разі на планеті зросте кількість ураганів і повеней, а також будуть більш тривалі посухи.

Другий сценарій

Якщо температура підвищиться на +3+5 градусів за Цельсієм – це безповоротно вдарить по крижаному щиту Західної Антарктиди. Він буде повністю зруйнований, а також вимруть ліси Амазонії. Людство буде страждати від спеки і голоду. Імовірність настання такого сценарію 5%.

Так буде виглядати світ, якщо стане на 4 градуси тепліше:

Третій сценарій

Цей варіант розвитку подій передбачає підвищення середньорічної температури на планеті більш, ніж на +5 градусів. Цей сценарій є дуже небезпечним, оскільки з'явиться дефіцит прісної води і продовольства. А це безпосередньо вплине на виживання людства.

Як повідомляв портал "Знай.ua", за словами вчених, через кілька століть на Землі практично не залишиться живих істот.