Вчені з американського космічного агентства NASA, створили першу програму, яка передбачає можливі райони затоплення в результаті танення льодовикового щита в глобальних масштабах і дає зрозуміти, яким містам загрожує небезпека.

Ця комп'ютерна модель враховує такі фактори, як швидкість обертання Землі навколо своєї осі і гравітаційні впливу при аналізі даних про можливих районах затоплення.

"Цей віртуальний інструмент дає для кожного великого міста картину того, як буде впливати на нього танення льодовиків і полярного льодового покриву", - повідомляють автори комп'ютерної програми.

"Різні міста і країни намагаються оцінити масштаби можливого затоплення з тим, щоб розробити плани розвитку на майбутні 100 років і більше, і вони хочуть мати можливість оцінки ризиків, подібно до того, як це роблять страхові компанії", - говорить керівник проекту доктор Ерік Айвінс.

Популярні новини зараз
Гороскоп на лютий-2023 для всіх знаків Зодіаку: таємне кохання Тельців, труднощі Раків та небезпечне 23 число для Козерогів Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів Народилися у двох сорочках: знаки Зодіаку, за якими удача ходить по п'ятах Донька "міністра війни" Шойгу показала, за що помирають мобіки: шикарні тусовки та відпочинок у Дубаї
Показати ще

Новий віртуальний інструмент допомагає їм зрозуміти, які саме льодовики і крижані покриви є для них найбільшу небезпеку, а також заздалегідь підготуватися до найгіршого розвитку подій, попередивши про це городян.

Як зазначає інший автор програми доктор Ерік Ларур, програма аналізує дані, що відносяться до трьох найважливіших процесів, які визначають зміни в рівні моря по всьому світу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Чорна діра замінить Сонце.