Дослідники наблизились до розгадки таємниці незвичайних черепів, знайдених вченими з США. Фахівці запевняють, що рештки належать людям, які жили на території нинішньої Південної Америки ще до відкриття її часів Колумбом.

Про це повідомляє Current Anthropology.

Команда вчених на чолі з біоархеологом Метью Веласко з Корнельського університету оглянула 211 черепів, які належали жителям сучасного Перу, похованих за три століття до появи там інків. Невелика народність коллагуа і були тими людьми, які видовжували свої черепа, обтягуючи немовлятам туго голови. Це було проявом високого соціального статусу.

За тих часів традиційно поховання людей здійснювали на двох кладовищах, на одному з яких хоронили лише знать, інше ж було для всіх інших.

Популярні новини зараз
Аліна Паш після перемоги Kalush Orchestra на "Євробаченні" поскаржилася на цькування: "Залишаєшся тотальним ворогом публіки" Головне за 15 травня: справжній Арестович, ганьба на Євробаченні від України, хворе кохання Задворного і конкурси з могил у путіна Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь" Олімпійська чемпіонка змінила гвинтівку для біатлону на автомат заради України: "Стоятиму до кінця"
Показати ще

Цікаво, що більш витягнуті черепи знаходили у печерах. Скоріш за все, у них жила тодішня еліта. Простолюдини шукали собі інше місце для проживання.

За результатами численних аналізів, вчені зробили висновки, що власниці витягнутих черепів краще харчувались та не піддавались насиллю.

З приходом на територію іспанців практику в зміні черепів було заборонено.

Світ до та після Колумба

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи заглянули у колодязі віком 9 тисяч років та знайшли багато цікавого.