Екологи б'ють на сполох. Як повідомляють російські ЗМІ, на островах Японії спостерігається різке вимирання однієї з найдавніших видів на Землі. Мова йде про мечехвостів. Мечохвости не змінювали свій вигляд на протязі 450 мільйонів років. Їм вдалося пережити всі попередні вимирання, в тому числі і пермське, яке проходило 252 мільйони років тому і призвело до зникнення 95% всіх видів на нашій планеті.

Мечохвости відносяться до виду членистоногих і отримали свою назву за шипообразный хвіст. За останні століття вони зберегли свою зовнішність і пережили безліч різноманітних видів, з цієї причини отримали прізвисько живих копалин. Середня тривалість життя у цих істот складає близько 20 років, а відкладання яєць припадає до 9-12 року їх життя. З року в рік вони виповзали до берегів Японії для продовження власного роду, при цьому помирало близько 50-60 особин з двох тисяч скупчених на березі.

Але за один тільки минулий рік популяція цього давнього виду скоротилася в 10 разів. Схожа ситуація помічена також в Індії та інших місцях проживання мечоносців. Популяція мечоносців досить нечисленна і таке різке зниження чисельності може призвести до повного вимирання виду. Фахівці поки не можуть дати певної відповіді на питання, що саме стало причиною такого різкого і масштабного вимирання. Основною версією залишається руйнування людиною природного середовища існування цих стародавніх членистоногих.

Раніше портал "Знай.ua" ппереджав про можливість нового масового вимирання видів

Популярні новини зараз

Українські пенсії скоротяться на десять відсотків: у Мінсоцполітики зробили заяву

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще