Вчені Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли 198 найдавніших артефактів, а також фрагменти тіл тварин і людей в одній з найбільших на планеті підводних печер Сак-Актун.

Її підземні порожнини майя використовували для жертвоприношень, оскільки вважали їх воротами в потойбічний світ, пише видання Science Alert.

Археологи, які пірнали в глибини печери, знайшли скелети убитих людей, а також тварин, вік яких досягав не менше дев'яти тисяч років. Серед інших, на дні печери були знайдені скам'янілі останки вимерлих тварин часів закінчення Льодовикового періоду, таких як гігантські лінивці, ведмеді та інше. Вчені розповіли, що, потрапивши в цю печеру, живі істоти вже не могли вибратися і гинули там.

Також всередині було знайдено велику кількість кераміки, гравюр, а також предметів, пов'язаних з релігійним культом. При цьому близько 140 з них були створені саме індіанцями майя.

Печера Сак-Актун досягає 347 км в довжину, завдяки чому вона вважається другою на планеті. На першому місці знаходиться Мамонтова печера в США, довжина якої перевищує 580 км. Однак більша її частина не знаходиться під водою.

Дослідження гігантської підземної системи почалися в 1997 році з сеноти Gran Cenote. Карстові провали, пов'язані з печерами, розкидані по всьому Юкатані і вважалися священними для майя. Вони є єдиними джерелами питної води на півострові, тому навколо них корінні американці будували міста та інші поселення.

Популярні новини зараз
У МОН "загубили" Крим і вигадали нові держави: "Що то за країни такі Турція і Словакія?" Тренер "Ліги сміху" Ігор Ласточкін пояснив, за що так жорстоко росіяни мстять українцям: "Вони в нужниках тонуть..." Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще