У цей момент ровер Opportunity, який знаходиться на поверхні Марса, бореться з серйозною пиловою бурею. Остання настільки сильна, що перекриває доступ апарату до сонячних променів. Так, сонячні панелі, що виробляють енергію і живлять внутрішню батарею марсохода, не отримують достатньо світла. Інженери NASA сподіваються, що роверу вдасться протриматися під час бурі і працювати по її закінченню, пише The Verge.

Opportunity, втім, вже зарекомендував себе як досить стійкий апарат. Так, приземлившись на поверхню Червоної планети в січні 2004 року, він пропрацював на Марсі вже більше 14 років, при тому що спочатку планувалася тримісячна місія. Крім того, роверу вже вдалося якось витримати бурю — в 2007 році.

Однак, справжня буря куди сильніше. Вона сформувалася прямо над марсоходом 3 червня, досить непомітно, і швидко посилилася з тих пір. В результаті небо над поверхнею Червоної планети значно потемніло — день практично перетворився на ніч.

У таких умовах марсохід змушений використовувати резервні потужності для продовження роботи. Однак якщо напруга акумулятора стане низькою, ровер не зможе зв'язатися з інженерами на Землі до закінчення бурі і NASA не буде знати, в якому стані знаходиться апарат. І, відповідно, не зможе дізнатися про те, що ровер, наприклад, сильно охолоджується. В результаті щоденних пересувань по Червоній планеті Opportunity його батареї нагріваються в достатній мірі, щоб працювати в холодному марсіанському середовищі. Однак якщо резервні потужності марсохода вичерпаються, він більше не зможе рухатися. У ровера є нагрівачі на борту, проте їм для роботи також необхідна енергія.

Інженери NASA призупинили всі наукові роботи Opportunity і вимкнули більшість інструментів апарату. Основне завдання ровера на даний момент — генерувати як можна більше енергії протягом дня, потім «пробуджуватися» для зв'язку з Землею і робити знімок неба, щоб фахівці могли зрозуміти, що відбувається з бурею. Зараз марсоходу, схоже, досить енергії для виконання цих базових завдань.

Популярні новини зараз

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

57-річна Моніка Беллуччі розповіла, як виглядати бездоганно без жодної пластики: "Не залежить від віку"

Показати ще

Як довго буде тривати буря, точно сказати неможливо. Поки вона продовжує зростати, і цілком можливо, що триватиме ще близько місяця або більше.

Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідник космосу під час вивчення знімків із Марсу побачив на них тіло мертвого гуманоїда поряд із фрагментами космічного корабля.