Власники тварин різних видів люблять похвалитися кмітливістю своїх вихованців і посперечатися щодо того, чия тварина розумніша. Група дослідників з університету Вандербільта в США вирішила спробувати знайти відповідь на це питання. Для цієї мети вони порівняли мозок кішок, собак та деяких інших ссавців. Як повідомляє інформаційне агентство Etcetera, результат здивував дослідників.

В ході дослідження виявилося, що в мозку собаки налічується 530 мільйонів нейронів, а в котячому — 250 мільйонів. Проте вчені не ризикнули заявити, що собаки однозначно розумніші. Справа в тому, що мозок кішок більш складний для вивчення і досі залишається загадкою для вчених.

Єноти, несподівано для дослідників, виявилися такими ж складними, як і собаки. А ось ведмеді, незважаючи на значний розмір і тіла, і мозку, мають приблизно таку ж кількість нейронів, що і кішки.

Популярні новини зараз

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

Показати ще

Людина все ж залишається самою розумною твариною. У церебральному кортексі нашого мозку понад 16 мільярдів нейронів. Для порівняння, у коней і деяких видів папуг — близько 1,2 мільярда, у слона — 5,6; шимпанзе — 6,2; касатки — 10,5 мільярдів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найбільшого кота