Вченим з Керальского сільгосп університету, що знаходиться в Індії, вдалося розробити нешкідливий для навколишнього середовища спосіб перетворення волосся людини в рідке добриво. Попередні польові випробування задовольнили експериментаторів.

Сировину дослідникам постачають місцеві перукарні. Після промивання волосся нагрівається до стану темної субстанції. Аналізи показали в людських волоссі значний вміст азоту, а так само фосфору, калію, кальцію, магнію та сірки. Але в набагато менших кількостях.

Рослини, оброблені спреєм з волосся, розвиваються швидше ніж від синтетичних добрив. За словами ректора Керальского університету, добриво з волосся постачає рослинам ті ж мікроелементи, що і хімічні добрива, однак процес його розкладання відбувається довше. Ця властивість може бути використано для виробництва добрив розтягнутого дії.

Нова розробка дозволити вбити відразу двох зайців. По-перше, взяти курс на скорочення використання хімічних добрив. По-друге, допомогти з утилізацією людських волосся, яке створює серйозне навантаження на водоочисні системи у містах Індії.

Популярні новини зараз

Лорак і Лазарєв таємно побралися? Фото у весільній сукні з пишної "церемонії" спливли в мережі

Красуня-донька Ольги Сумської оголила пишне декольте в сміливій сукні: "Ви про що подумали?"

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Спортивна донька Ющенка у червоному купальнику заткнула за пояс Памелу Андерсен – Малібу чекає

Показати ще

Крім людського волосся матеріалом для рідкого добрива можуть послужити і відходи тваринництва – пір'я, шерсть, роги. 

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про шкідливість фарбування волосся