Мабуть, кожен з нас пам'ятає рядки пісні з дитячого фільму: "Скарби всесвіту мерехтять, немов дихають". Красива метафора, що допомагає представити дитячій свідомості, ніби замість зірок по небу розсипані дорогоцінні камені. Дорослій людині така думка вже навряд чи прийде в голову. Однак, останні астрономічні дослідження дають підстави вважати, що чумацький шлях і справді являє собою гігантську скарбницю. Як повідомляють російські ЗМІ, згасаючі білі карлики можуть містити в своїх ядрах значну кількість алмазів.

Галактика Чумацький шлях являє собою велетенське кладовище алмазів. Таку заяву зробили вчені після багатьох років спостережень та вивчення космічного простору. Всесвіт заповнений повноцінними зірками – величезними газовими кулями, які випромінюють світло, коричневими та білими карликами. Останні є вмираючими космічними об'єктами — вони з часом стають тьмяними і зникають з поля зору астрономів.

На думку вчених, в ядрі білого карлика є алмази, адже ця зірка має високу щільність і містить вуглець. Саме ці компоненти є необхідними для утворення алмазу. Частка білих карликів в загальній масі зірок дорівнює десяти відсоткам, виходячи з цього, в Чумацькому шляху досить дорогоцінних каменів, щоб задовольнити потребу людства у них на багато років. За словами експертів, люди зможуть видобувати алмази у Всесвіті через кілька тисяч років. Завдяки своїй міцності даний мінерал широко застосовується в різних галузях.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найбільший алмаз

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень з 6 по 12 лютого для всіх знаків Зодіаку: Водолії відпочинуть на всю, а Діви просунуться кар'єрою Про ранню весну можна забути: незважаючи на погодні рекорди у січні, зима ще покаже українцям свою силу Ціни на цибулю встановили історичний рекорд: у середньому в 4 рази дорожче, ніж минулого року Ніколи не зможуть "грати на 2 фронти": жіночі імена, володарки яких не підуть на зраду
Показати ще