Колись 165 мільйонів років тому на Землі жив павук, схожий на пелікана. Розміром із зернятко рису, павук-пелікан ховався під опалим листям, шукаючи здобич. Його улюблена їжа: інші павуки.

Ці дивовижні павуки-пелікани все ще існують в наші дні - і в набагато більшій різноманітності, ніж раніше вважали біологи. Згідно з новим дослідженням опублікованим 11 січня в журналі ZooKeys, щонайменше 26 відомих видів павуків-пеліканів все ще живуть на Мадагаскарі і в Південної Африки, 18 з яких ніколи не описувалися раніше, повідомляє Live Science.

"Я думаю, що є набагато більше видів, які ще не описані або не задокументовані", - говорить Ханна Вуд, автор дослідження, куратор павукоподібних і міріаподів у Національному музеї природної історії Смітсонівського інституту.

Після декількох років пошуків і досліджень Мадагаскарських павуків-пеліканів, Вуд і її колега Микола Шарфа з Копенгагенського університету описали невідомі досі деталі про дивних павуків.

Не секрет, як павук-пелікан отримав свою назву. Справа в тому, що коли цей павук не полює, його клешні притиснуті до довгого шиєподібного придатку, що з'єднує голову комахи з тілом. В результаті, в профіль павук-пелікан більше схожий на птаха пелікана, ніж на павука.

Павуки-пелікани є безжальними мисливцями, йдеться в дослідженні. Замість того, щоб ткати свої власні павутини, вони вважають за краще шукати чужі. Після того, як такий павук знаходить чужу павутину, він ховається і може годинами сидіти в засідці, щоб атакувати свою жертву (тому комаха отримало прізвисько "павук-вбивця").

Потім вони завдають смертельного удару. Завдяки довгим шиям і клешням, павук-пелікан тримає свою здобич на витягнутій "руці" і чекає поки подіє отрута.

Кажуть, що павуки-пелікани незвичайні навіть за стандартами всіх павукоподібних, але їх методи перевірені часом.

Вуд називає сьогоднішніх павуків-пеліканів "живими скам'янілостями", оскільки ці комахи дуже схожі на види, що жили ще 165 мільйонів років тому.