Люди з давніх пір ламають голову над тим, чому одним щастить, а іншим ні. Непояснимість цього процесу породила безліч магічних культів і стала сприятливим грунтом для процвітання цілих поколінь шахраїв. Однак дослідникам вдалося виявити деякі закономірності, що пояснюють везіння. І справа тут зовсім не в магії. Як повідомляє сайт Головне, наш успіх багато в чому залежить від нашого настрою. Кілька масштабних експериментів показали, що люди віруючі у власні сили, як правило, досягають більшого.

Удача — це пророцтво, що самовиправдовується. Людина, яка вірить у своє везіння, з оптимізмом дивиться в майбутнє, що допомагає в досягненні цілей. У 2010 році вчені з Кельнського університету опублікували статтю про вплив талісманів. Студентам запропонували зіграти в міні-гольф: половині учасників вручили "везучий" м'яч, яким нібито зробили багато вдалих ударів; іншим гравцям сказали, що у них звичайний м'яч. Студенти, які отримали "везучий" м'яч, показали результати на 36% краще.

У другому експерименті взяли участь студенти, які вірили, що талісмани приносять удачу. Молодим людям запропонували пройти тест на оцінку пам'яті — з талісманом або без нього. Краще впоралися добровольці, яким дозволили тримати при собі талісман. Також дослідники попросили студентів скласти якомога більше анаграм. Учасники з талісманом перед початком експерименту орієнтувалися на більш високі цілі і довше працювали над завданням, перш ніж здатися.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тих, до кого найчастіше приходить депресія

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Показати ще