Усіх Нас час від часу запитують чи щасливі ми. Як правило, відповідь на подібне питання скрутний. Адже прорахувати критерії щастя досить важко. Є думка, відповідно до якого щастя є суб'єктивним оціночним судженням і тому не може корелювати з зовнішніми критеріями. Але при цьому, зовнішні обставини, які впливають на ступінь задоволеності людини своїми життєвими умовами, все-таки існують. Як повідомляють російські ЗМІ, ступінь нашого щастя залежить від схвалення однодумців.

Моран Серф, нейробіолог Північно-Західного університету штату Іллінойс, заявив, що рівень щастя людини безпосередньо залежить від кола його спілкування і найближчого оточення. До таких висновків він прийшов за 10 років досліджень. Серф вважає, що щастя не залежить від матеріального становища, досвіду людини і його поглядів на життя. Найважливіші рішення приймаються під впливом оточення і налаштовують на позитивний лад. Процес прийняття самостійного рішення для деяких людей просто непідйомний. Ресурс розумової енергії обмежений, тому ми просто фізично не можемо постійно вибирати між "А" і "Б".

Іноді дуже хочеться перекласти цю функцію на когось іншого. До того ж помилково вважати, що своїми рішеннями, навіть правильними, ми можемо впливати на задоволеність тим, що відбувається. При прийнятті рішень людина більше орієнтується на ірраціональні соціальні установки або на емоції. Тому сам критерій "правильності" дуже розмитий. Людині важливо підібрати собі компанію з людей, мислячих подібним чином. Це допоможе уникнути багатьох стресових ситуацій при взаємодії з оточуючими, так і в діалозі із самим собою.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв куди заводять мрії

Популярні новини зараз

У Венеції пересохли канали, гондоли викинуло на мілину

Злодії обчистили квартиру киянки, поки вона була на кухні - "Ви нас топите!"

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Показати ще