Вчені з Німеччини, Нідерландів, США та Японії відкрили простий спосіб визначення тривалості життя.

Про це повідомляє журнал NatureCommunications з посиланням на відповідне дослідження.

Вчені спробували з'ясувати основну причину старіння людського організму. Значні зусилля були вкладені для ідентифікації біомаркерів, що передбачають біологічний вік, включаючи фізіологічні показники, метаболічні параметри, глікомічні профілі та інші.

"Ця робота свідчить про те, що маленькі ядра є видимою клітинною ознакою довголіття та метаболічного здоров'я, а молекули, пов'язані з нуклеарною функцією, можуть служити прогностичними, причинно-наслідковими біомаркерами очікуваної тривалості життя", - говорять вчені. Тому краще за все для тривалого життя займатися спортом.

Вчені на основі практичних дослідів та експериментів виявили, що інтенсивні фізичні навантаження, що здійснюються гризунами, викликали зменшення розміру ядерець. Дослідники також встановили, що чим менше ядерце, тим менше в ньому вміст білка фібрілларіна. Вчені вважають, що розмір цієї частини може виступати в ролі маркера очікуваної тривалості життя.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", будівельники у штаті Колорадо виявили кістяк доісторичного гіганта. Залишки трицератопса, яким налічують понад 66 мільйонів років, збереглися ідеально і на сьогодні це один із небагатьох скелетів, який вдалося знайти у такому відмінному стані.