Американський нейрофізіолог Джон Ліллі 21 липня зробив заяву, що йому вдалося розшифрувати деяку частину мови дельфінів. Джон Ліллі першим довів, що дельфіни спілкуються свистячим звуком, який промовляється на імпульсивно-тональні сигнали. Також він заявив, що тональність сигналу формується в дельфінів у перші місяці після народження і залишається унікальною до кінця життя.

Спілкування відбувається за допомогою сигналів, що включають в себе звуки різної складності, також в ході розшифровки не обійшлося без допомоги провідних лінгвістів, зокрема Світлани Бурдак. Вчений і надалі планує продовжувати дослідження в цій області і одного разу випустити додаток, який буде працювати за принципом Google Translate.

Варто відзначити, що в понеділок, 23 липня, святкується всесвітній день захисту дельфінів і китів, під час якого провідні захисники тварин звертають увагу громадськості на важливість збереження популяції цих ссавців, а також проблеми забруднення морів і океанів.

Нагадаємо, нещодавно дельфіни в черговий раз довели свою перевагу. Інформація про те, що дельфіни не поступаються людям в ступені розвитку інтелекту, досить широко відома. При цьому існують факти, які як доводять, так і спростовують її. У будь-якому випадку ясно одне: дельфіни є високорозвиненими соціальними істотами зі складною системою спілкування і високою схильністю до співпереживання. Недавні дослідження дозволили провести ще одне порівняння темпів розвитку людини й дельфіна.

Популярні новини зараз

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

Злата Огнєвіч виправдалася за свій вибір на "Холостячці" і пообіцяла показати правду: "Не хочу задовільняти"

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що найзухвалішого дельфіна в світі зняли на відео. Як виявилося, дельфіни теж можуть проявити характер. В центральних місцях паломництва серфінгістів дельфіни живуть в природному середовищі існування. До людей вони звикли і намагаються з ними взаємодіяти, не завжди відрізняючись делікатністю. Так, користувач мережі під ніком lubricatedsurf, який займається серфінгом в місцях, де мешкають дельфіни, виклав на своїй сторінці смішне відео.

Також "Знай.uа" писав, що маленька дівчинка показала, як потрібно приманювати дельфінів.