Фотосинтез, або перетворення вуглекислого газу в кисень, має вирішальне значення для життя на Землі - але це не дуже ефективний процес. Вчені лабораторії UC Berkeley навчили бактерій покривати їх власні тіла нанокристалами, які функціонують як крихітні сонячні панелі, захоплюючи більше енергії в порівнянні з рослиною.

Бактерії виявилися на 80 відсотків ефективніше рослин в плані фотосинтезу. Ця форма штучного фотосинтезу є великим кроком на шляху до розробки більш ефективних джерел відновлюваної енергію, використовуючи сонячне світло.

Вчені використовували природні бактерії під назвою Moorella thermoacetica. Як правило, ці бактерії використовують вуглекислий газ для виробництва оцтової кислоти, яка в кінцевому підсумку може бути перетворена на нафту і пластмасу. Щоб зробити їх більш ефективними, дослідники спочатку живили бактерії хімічною речовиною, званим кадмієм.

Наночастинки діяли як сонячні панелі, тому новий гібридний організм продукував оцтову кислоту не тільки з вуглекислого газу, але і води і світла. Це зробило процес набагато більш ефективним - навіть більше, ніж природний фотосинтез.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що міні-телефон вживили в тіло.

Популярні новини зараз

Українська Кардашьян закрилася у примірювальній магазину і почала "любити" себе

У Львові повінчалися ветеран АТО і відома волонтерка: наречена в червоному, наречений - на візку

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Показати ще

СохранитьСохранить