Нейробіологи Стенфордського університету хочуть створити штучний мозок в пробірці.

Але просто відрізати шматочок мозку і покласти його в пробірку не вдастся, тому Сергіо Паска і його колеги виростили зі стовбурових клітин невеликі кульки мозку, приблизно 4 мм діаметром, помістивши їх у пробірку.

Отримавши потрібні хімічні речовини, ці культури через кілька тижнів або місяців перетворилися на нейрони та інші клітини, які до певної міри стали схожі на життєздатний мозок.

Це перша успішна спроба вирощування мозку з нуля. Більшість спроб обмежувалося імітацією мозку в перший триместр його розвитку. Паска і його колеги змогли значно збільшити термін життя мінімозку, вигодовуючи церебральні всіх органел майже два роки. У підсумку, мозок прожив рекордно великий термін (850 днів).

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що "білі" хакери зберуться в Україні.

Популярні новини зараз
Головні новини за 27 червня: "пробудження" Софії Ротару, атака на ТРЦ у Кременчуці та Цимбалюк у ролі "Холостяка" Фіналістка шоу "Холостяк" Яна Соломко втекла в росію і забула про війну: "Виявилося, ти наша ганьба" Оля Полякова зізналася, що з дитинства любила чоловіків старшого віку: "Вадим називав мене своєю молодшенькою" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще