Міжнародна група вчених зі Шведського університету провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що чотирилапий друг допомагає запобігти серйозному захворюванню.

Дослідники використовували дані про здоров'я 3 432 153 мешканців Швеції у віці від 40 до 80 років. Спостереження вели протягом 12 років, спочатку в учасників дослідження не було діагностовано серцево-судинних захворювань. Згідно з даними реєстрів власників домашніх тварин, собак тримали 13% учасників дослідження.

В результаті дослідження вдалося з'ясувати, що найкраще собаки впливають на здоров'я самотніх людей: ризик розвитку хвороб у цій категорії учасників знижувався на 11%, ризик смерті від серцево-судинної патології - на 33%. "Найкориснішими" виявилися породи собак, яких спочатку виводили для полювання, наприклад ретривери і тер'єри.

Топ-5 найнебезпечніших хвороб у собак


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що фахівці розповіли, яка порода собак виявилася найдавнішою.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років "Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача "Нафтогаз" попередив усіх власників газових приладів: що потрібно зробити кожному
Показати ще