Дослідники знайшли найстаріші фігурні татуювання на шкірі двох єгипетських мумій, яким вже більше 5 тисяч років.

Про це передає ВВС з посиланням на Journal of Archaeological Science.

На фото можна побачити, що на верхній частині руки мумії чоловіки зображений дикий бик і гривистий баран, а на верхній частині руки і плечі мумії жінки зображено орнамент із знаків, які нагадують латинську літеру S.

Зазначимо, що темні плями на його руці вважалися не важливими доти, поки в результаті інфрачервоного сканування не з'ясувалося, що це татуювання, що зображують двох рогатих тварин. Одна з них схожа на дикого бика з довгим хвостом і великими рогами, а друга, судячи з усього, зображує гривистого барана, з загнутими рогами.

Також на плечі мумії жінки зображені чотири символи, схожі на букву S. Далі по всій її руці були зображені символи, схожі на жезл, які використовувалися під час ритуальних танців.

Популярні новини зараз

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

"МастерШеф. Професіонали-3 " випуск 5: хто не впорався з коктейлем та покинув проект

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

Настю Каменських, Лесю Нікітюк і Дашу Астаф'єву застукали разом в грайливих позах: дуже розкуто

Показати ще

Татуювання на обох муміях зроблені під шкірою, швидше за все, за допомогою сажі. Раніше найдавнішими вважалися татуювання, зроблені 4000 років тому.

Куратор відділу фізичної антропології Британського музею, а також один з основних авторів дослідження мумій, говорить, що ця знахідка повністю змінила наше розуміння того, як жили люди в ту епоху.

"Зараз ми дізнаємося нові деталі того, як люди жили тоді. Ці мумії дуже добре збереглися", - говорить він.

Мумія чоловіка була знайдена 100 років тому. Результати комп'ютерної томографії вказують на те, що цей чоловік у віці від 18 до 21 року загинув від удару ножем у спину.

Археологи досі вважали, що в давні часи татуювання завдавали собі лише жінки, але зображення на шкірі мумії чоловічої статі вказують, що це робили обидві статі.

Мумії були виявлені в Гебелейне у Верхньому Єгипті, приблизно в 40 кілометрах на південь від Луксора. Обидва тіла були поховані у неглибоких могилах і не були спеціально мумифіковані. Вони так добре збереглися завдяки кліматичним умовам у пустельній місцевості. Радіовуглецеве датування вказує, що ці люди жили між 3351-м і 3017-му р. р. до нашої ери, незадовго до того, як цей регіон був об'єднаний першим фараоном в 3100 році до н. е.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що дослідники знайшли давньоєгипетський некрополь, який складається щонайменше з восьми гробниць і 40 саркофагів. У склепі знайшли дорогоцінні камені і священні предмети.Могили знайдені на південь від Каїра в мухафазі (провінції) Ель-Мінья, в шести кілометрах від некрополя Туна-ель-Гебель.