Аргентинські вчені ідентифікували залишки невідомої тварини, які знайшли ще п’ять років тому. Палеонтологи вперше описали найбільшу у світі істоту, яка коли-небудь існувала.

Про це пише Proceedings of the Royal Society B.

Мова йде про найбільшого доісторичного травоїдного – динозавра із сімейства титанозаврів (Patagotitan mayorum). Довжина тіла гіганта сягала до 37 метрів, а вага складала приблизно до 70 тонн.


Patagotitan mayorum важить як дюжина африканських слонів - це рекордна маса для сухопутної живої істоти


Ці істоти населяли планету приблизно 100 мільйонів років тому, про це свідчить аналіз попелу, який знайшли поруч із кістками.

Популярні новини зараз
Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Полонених кадирівців неможливо допитати, причина проста, але неможливо здогадатися Українські судді не дали Польщі жодного балу на Євробаченні, Саба Мусіна пропонує звільнити Федишин і компанію Жахлива історія від Притули про "нахабне" перевезення тіла загиблого воїна ЗСУ за 9 тисяч грн: "Віддав життя..."
Показати ще

Вчені не можуть дати відповідь на питання, чому нині тварини не досягають таких розмірів, які були істоти періоду мезозою. Очевидно, на думку вчених, це пов’язано з кількістю їжі та терморегуляцією тварин.

За словами спеціалістів, у ті часи клімат на планеті був значно м’якішим, навіть на нині крижаній Антарктиді зеленіла трава та дерева, якими харчувалися динозаври.


Динозавр був травоїдним і значно більшим, ніж будь-який хижак


Представник титанозавра, рештки кісток якого знайшли у 2012 році, був травоїдним. Він ходив із витягнутою вертикально довжелезною шиєю. Проте вчені все ж не розуміють, чому цей вид значно переважав своїх родичів, більшість із яких своєю вагою не набагато були більшими сучасних слонів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на морському дні виявили закам'янілі рештки чудовиська із шипами навколо рота, яке жило понад півмільйона років тому.