Американські археологи відкопали сфінкса, який був розташований в Каліфорнії. Дивним є той факт, що статуя практично не руйнується завдяки піску.

Знахідка археологів вражає: розміри сфінкса становлять 1,6 x 1 x 2,4 метра, а вага - 136 кілограмів.

Викопана статуя виявилася частиною реквізиту до фільму "Десять заповідей", який вийшов на екрани ще в 1923 році. Подібних статуй налічувалося близько 21, і вони служили фоном для деяких сцен під час зйомки фільму.

Також для кінокартини були виготовлені статуї фараонів, різних божеств, храмові ворота і багато іншого, що довелося залишити на місці зйомки. Справа в тому, що перевезення реквізиту обходилася дуже дорого, тому було вирішено всі закопати. Фільм знімався в дюнах Гуадалупе-Нипомо, розташованих на південь від Сан-Франциско, так як місцевість була схожа на Єгипет.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Почалося: українців через суд змушують повертати пенсії до бюджету Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Протягом 10 днів команда з шести археологів та експерта з реставрації намагалася викопати цінну знахідку. Статую планують відреставрувати вже до літа 2018 року і помістити на виставку в центрі Гуадалупе-Нипомо.

Раніше астрономи заявили, що людство побувало на Місяці задовго до NASA. У румунському місті була знайдена цікава рукопис Сібіу, в якій детально розглядається винахід, дуже схожу на сучасну ракету. Знайшов незвичайну книгу Доу Тодериу. Як виявилося, створення рукопису припадає на 1556 рік.

Якийсь прототип сучасної ракети створив винахідник Конрадом Хаас. Саме він за 25 років старанної роботи створив прототип першого в історії літального апарата, здатного долетіти до Місяця.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що корейці показали національний скарб.