Вона з'явилася з розвитком пір'я. Дослідники з Ірландського національного університету в Корку виявили серед останків древніх ящерів жорсткі клітини шкіри, наповнені кератином, — корнеоцити.

Схожими клітинами сьогодні володіють людина і ссавці з волосяним покривом. Ці частинки прийнято називати лупою.

За словами вчених, під час еволюції динозаврів прискорений метаболічний розвиток призвів до ендотермічної фізіології, як у сучасних птахів, що викликало зміни в структурі шкірного покриву. У ранніх динозаврів шкіра була або цільною оболонкою, або складалася з крупних пластин і тільки в цей період почала утончаться і розділятися на дрібні лусочки. Цей перехід фахівці поспостерігали у трьох пернатих динозаврів: мікрораптора, бейпяозавра і синорнитозавра.

Популярні новини зараз
Через постійні відключення платіжки за світло рахуватимуть по-новому: що зміниться для українців Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..." Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

Доктор Марія Макнамара (Maria McNamara) поділилася тим, що її найбільше вразило в знахідці.

"Копалини клітини збереглися з неймовірною деталізацією — аж до рівня нанорозмірних кератинових фібрил. Примітно, що стародавня лупа майже така ж, як у сучасних птахів: видно навіть спіральне скручування окремих волокон. Під час [юрського періоду] відбувся еволюційний вибух пернатих динозаврів і птахів. Було б цікаво побачити докази того, що їх шкіра швидко розвивалась у відповідь на що з'явилися пір'я", - говорить вчений.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", динозаври стали домінуючою силою на Землі через викид вуглекислого газу і подальшого глобального потепління, що знищила попередні панівні сили. Про це заявили вчені з Європи.

Відомо, що ці істоти вимерли 66 мільйонів років тому внаслідок падіння астероїда на планету, але до недавніх пір експерти не могли точно сказати, через що сталася поява і домінування цих ящерів. Вчені вирішили обстежити Альпи на півночі Італії, де раніше знайшли кістки грізних володарів планети мільйони років тому. У певних породах їх було досить багато, в інших немає.

Нагадаємо, повідомив, що Ісус Христос насправді міг бути посланцем з іншої планети