У фінському місті Турку під спортзалом місцевої школи знайшли ціле місто епохи Середньовіччя. Виявити дивну знахідку вдалося під час капітального ремонту.

В ході проведення капітального ремонту в звичайній школі, під підлогою спортзалу в Турку знайшли середньовічне приміщення. Раритет вразив людей своїм рівнем схоронності, а також масштабами.

Археологи дуже здивувалися, коли дізналися, що фундамент зберігся досить добре. Подальші розкопки під шкільним спортзалом дали уявлення про різні кімнатах і підвальні корпуси.

Вчені зраділи такій знахідці, адже, як правило, їм вдається виявити незначні частини будинків або якісь фрагменти старожитностей. Але цього разу їм пощастило – тепер експерти почнуть вивчати цілі сходи і коридори.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

Арсен Мірзоян влаштував дітям свято на канікулах: їжте, поки мама не побачила

Вчителі показали найсмішніші відповіді школярів на ЗНО-2021: "Китай заснував локшину"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Як повідомляють місцеві засоби масової інформації, ця школа, де проходять розкопки, була заснована в XIII столітті і є шведсько-язичною гімназією. Навчальний заклад знаходиться в будинку, побудованому в приміщенні реконструйованого після пожежі 1827 року. Тоді велика частина міста була зруйнована і опинилася під землею.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", що археологи розкопали гробницю, побудовану 4 тисячі років тому.