Наша планета населена різноманітними формами життя, які варіюються від одноклітинних істот до великих ссавців на кшталт слона або кита. Але як показали останні дослідження міжнародного колективу вчених, всі вони мають приблизно рівні шанси на виживання і від народження наділені рівною "життєвою силою". І це зовсім не езотеричний фокус, а реально прорахована закономірність. За повідомленням російських ЗМІ, кількість енергії, що передається істоті при народженні від матері прямо пропорційна масі його тіла.

Біологи з США і Великобританії стверджують, що більшість живих тварин, від слона і до бактерії, мають однаково високі здібності до виживання. Це пов'язано з феноменом передачі живою істотою енергії власним нащадкам – близько 22 кДж на грам ваги тіла. Спільне дослідження вчених з Великобританії та США визначило, що в різноманітній тваринному світі рівні здатності до виживання є як у слона, так і бактерії, не дивлячись на настільки різні розміри, будову і кількість потомства. Справа в тому, що при народженні будь-який живий організм передає певну кількість енергії своєму потомству – близько 22 кДж на один грам ваги тіла.

Завдяки отриманим фактами, біологами створена парадигма рівної пристосованості, куди входить також швидкість відтворення потомства тварин і середня тривалість життя представників кожного окремого виду. Таким чином, якщо гризуни невеликих розмірів мають малу тривалість життя, але при цьому швидко розмножуються, то енергія, необхідна їм для продовження виду буде порівняно невелика. Кит або слон живуть довше, більше споживають енергії протягом життя, проте дають потомство рідко. Все це створює рівні умови виживання для тварин різних видів.

Популярні новини зараз

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

ДТП в Чернігівській області з 13 загиблими: глава МВС назвав причину

В українських супермаркетах посеред зими з'явилася черешня - 1.5 тисячі за кілограм і вже гниє: "Виглядає на 9.99"

В Україні знизять ціну на газ з 45 до 8 гривень, однак пощастить не всім: названо категорії

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про каракатицю, що перетворюється на іншу істоту