Протягом десятиліть різні роботи вчених підтверджували, що в середньому мозок у чоловіків має трохи більший обсяг, ніж у жінок, навіть з поправкою на відмінності в розмірах тіла. Однак більш детальне дослідження провести було складно. Крім того, більшість досліджень ґрунтувалися на невеликій кількості матеріалу (менше 100 зразків), що не дозволяло робити узагальнення.

Міжнародна група вчених провела масштабне дослідження, щоб з'ясувати, наскільки і чим саме відрізняється мозок жінки від мозку чоловіка. Про результати роботи повідомляє науковий журнал Science.

У своїй роботі дослідники використовували дані UK Biobank, довгострокового медичного дослідження, в якому бере участь близько 500 тисяч осіб. Вчені дослідили знімки МРТ 2750 жінок і 2466 чоловіків у віці від 44 до 77 років. Автори дослідження виміряли об'єм 68 областей мозку, а також товщину кори.

Виявилося, що в середньому кора головного мозку у жінок значно товстіша, ніж у чоловіків. У той же час у чоловіків як мозок в цілому, так і кожна з вивчених областей в середньому мали більший обсяг, ніж у жінок.

Однак, вчені переконались, що ці ж показники (обсяг мозку і товщина кори) серед чоловіків різнилися між собою набагато сильніше. Цей висновок перегукується з результатами минулих досліджень.

"Минулі роботи не показали відмінностей в середньому рівні інтелекту, проте результати чоловіків коливалися сильніше, ніж жінок. Тому такі цікаві отримані нами показники обсягу структур мозку. Вони відповідають багатьом іншим свідченнями про те, що чоловіки сильніше розрізняються фізично і розумово", - розповів один з авторів роботи, постдок Единбурзького університету Стюарт Річі.

Автори дослідження відзначають, що відмінності в показниках мозку у людей однієї статі перевищують відмінності між статями, тому визначити стать за характеристикам мозку практично неможливо.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені з'ясували, що людський мозок має функцію GPS-навігатора.