Всім добре відомі фільми про зомбі, ожилих мерців. Такий сюжет сходить до карибських легенд і тісно переплетений з вудуізмом. Однак, як вдалося з'ясувати американським вченим з Університету Центральної Флориди, зомбі, це не просто страшна казка. Тривалі спостереження показали, що в природі дійсно існують гриби-кровопивці, здатні керувати поведінкою деяких комах. Як повідомляють російські ЗМІ, гриб може змусити заражену комаха зруйнувати власне гніздо, а потім вчинити самогубство.

Цю теорію дослідники зуміли довести на мурахах. Перенісши спори гриба в організм комахи, можна побачити, як гриби змушують мурах поїдати свої гнізда, а потім здійснювати самогубство, забравшись на дерево. Причому останній шокуючий етап необхідний не заради забави: останки загиблих мурах потрібні для того, щоб виросли нові організми.

Також відомо, що "гриби-зомбі" проявляють свою активність залежно від часу доби. Наприклад, ввечері і вночі вони значно менш схильні до "рабства" комах. Науковці хочуть з'ясувати, яким чином гриби маніпулюють комахами, керуючи їх поведінкою. Також раніше стало відомо, що у разі появи зомбі-людей на нашій планеті людство вимре через 20 днів. Ці дані були розраховані вченими з урахуванням чисельності людей на планеті.

Популярні новини зараз

Слава Камінська з "НеАнгелів" втратила найближчу людину: "Я так боялася"

На 101 році життя помер політик, який мав вплив на президента РФ: "Ти не правий"

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зомбі-апокаліпсис в метро