Торнадо є одним з найбільш руйнівних природних явищ. Механізм дії торнадо вивчений в основних своїх рисах. Тим не менш, не всі ефекти торнадо достатньо зрозумілі науці. Групі дослідників з Університету Конкордія (Канада) вдалося розкрити загадку зниженої температури в серцевині руйнівного вихору. Як повідомляє сайт Facenews, центр торнадо зі зниженою температурою і тиском прийнято називати "Зоною смерті".

"Оскільки повітряні кишені (чергування висхідних і низхідних потоків в турбулентній середовищі) переміщуються з зовнішньої периферії вихору до його центру, то вони розширюються, внаслідок чого температура і щільність падають", — відзначає провідний автор дослідження Георгіс Ватистас. Він зазначив, що його команда змогла визначити причину падіння температури всередині вихорів вперше в історії".

Проведене вченими комп'ютерне моделювання показало, що температура всередині торнадо впала з 27 до 12 градусів Цельсія, а в центрі смерчу щільність повітря знизилась на 20 відсотків. Приблизно такі ж умови, як відзначають фахівці, що мають місце в горах на висоті близько восьми кілометрів. Таким чином вчені дозволили багаторічну загадку, пов'язану з торнадо, що обрушився в 1955 році на місто Скотсблафф у штаті Небраска (США). Тоді в центрі смерчу було зафіксовано різке зниження температури та вмісту кисню.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про торнадо на Донбасі

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина на яхті показала пружне тіло в купальнику: "На що себе витрачати?"

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Загинув найкращий друг Байдена, був поруч 13 років: "З важким серцем..."

Зірка "Жіночого кварталу" Лера Товстолес розкрила закулісся "весілля" Лесі Нікітюк: "Боже, наречена"

Показати ще