Протягом останнього тридцятиріччя населення України стабільно скорочувалася. Виняток становить лише ситуація у великих містах і Закарпатті. Ситуація останніх років, об'єктивно не сприяє зміні цієї тенденції. Війна на сході і падаючий рівень життя приводять до збільшення смертності навіть серед чоловіків працездатного віку, передає сайт from-ua. За прогнозами старшого наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Бориса Кримера, до середини поточного сторіччя населення нашої країни скоротиться ще на 4 мільйони, якщо ситуацію не виправлять мігранти.

До 2050 року українців залишиться приблизно 38 мільйонів осіб з урахуванням Криму і тимчасово окупованих територій Донбасу. "В цілому підстав стверджувати, що кількість населення буде збільшуватися, немає. Тому що смертність висока. Основна частина втрат припадає на молодих чоловіків від 30 до 50 років", - сказав учений. Серед причин такої невтішної тенденції він назвав рівень і спосіб життя українців, а також інші фактори.

"У нас в рік тільки на дорогах чотири тисячі людей гине. Не поступаються в цьому списку і серцево-судинні, ракові захворювання, причини яких багато в чому пов'язані з шкідливими звичками і нездоровим способом життя", - додав Крімер. За його словами, і народжувати люди не поспішають - це світова тенденція. "Єдине, що може врятувати ситуацію, - міграційний приріст, але для цього має змінитися економічна ситуація в країні", - підсумував демограф.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про здоров'я древніх греків

Популярні новини зараз

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

20-річний хлопчина поїхав медиком на Донбас і став мішенню снайпера: помер, не виходячи з коми

Alyona Alyona в одній футболці перетворилася на Каменських: "Це несправедливо!"

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

Показати ще