Цей пінний напій завоював багато сердець, і чого вже там, пиво завоювало багато шлунки.

Улюблений напій уже багато століть користується особливою популярністю. Смачна, жаждоутоляющий, а головне ще й корисна слабоалкоголка.

1. Виявляється є ціла наука, яка вивчає пиво, в тому числі технологію його виробництва, ролі, як різні складові грають в процесі пивоваріння, а також сполучуваність цього напою з іншими продуктами. Ця наука називається «зітологія».

2. Археологи наполягають, що найдавніші з відомих знайдених рецептів, були рецепти саме пива. Записані вони були близько п'яти тисяч років тому. І як стверджують вчені, їх записали в поетичній формі, тобто вже тоді оспівували.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

3. Також, найдавніша з відомих реклам була виявлена ​​на табличці з глини. І напис свідчив «Пийте пиво Ельба - пиво з серцем лева!»

4. А тепер, найцікавіше, виявляється першими професійними пивоварами були жінки.

5. Найдавніший (з дійшли до нас) інцидент, пов'язаний з неконтрольованим вживанням хмільного напою, стався близько дві тисячі років до н.е. в стародавньому Єгипті. Тоді один візник перебрав пива та викрав юну жрицю храму Вести. Закінчилося все дуже сумно, справа тим, що візника розіп'яли на дверях закладу, яке продало йому пиво, і не дозволили знімати тіло, поки птахи не скльовували з нього всю плоть. Ось такі були часи.

6. Ще одна цікава подія сталася в Індії, коли англійські пивовари вперше спробували продати свій світлий ель, ідея зазнала фіаско. Як виявилося, в зв'язку з тривалістю подорожі, пиво просто встигало зіпсуватися. Але це не зупинило виробників, проблему змогли вирішити, було збільшено вміст алкоголю і хмелю. Це поєднання ми знаємо під маркою «India Pale Ale» (індійський світлий ель).

7. На сьогодні існує близько чотириста сортів пива.

8. Соноселікафобія - боязнь порожній пивного кухля.

9. Найдорожче пиво називається «Vielle Bon Secours». Пляшка коштує 1000 доларів, а спробувати цей напій можна тільки в одному місці - в лондонському барі «Bierdrome».

10. Інки готували пиво, до складу якого входила людська слина. Дівчата 8-10 років пережовували кукурудзяні зерна до утворення кашки, яку потім спльовує в великі баки з теплою водою і залишали на кілька тижнів. Після цього перебродила рідина проціджували. Схожа технологія використовується в Латинській Америці і в наші дні для приготування браги під назвою «Чіча».

11. Найстаріша з діючих пивоварних компаній в світі - «Вайнштефан». Вона була заснована в 1040 році і розташовується в монастирі святого Штефана поблизу Мюнхена (Німеччина).

12. У пиві містяться майже всі необхідні для життя мінерали. В середні віки, коли нормальна їжа була не завжди доступна, європейські доктора рекомендували його як продукт, який дозволяв вижити. Пиво давали навіть дітям.

13. Дослідження, проведене «Медичним журналом Нової Англії» (США), показало, що пиво в помірних (!) Кількостях здатне поліпшити когнітивні здібності у жінок.

14. Виявляється цей хмільний напій перешкоджає утворенню каменів в нирках. Згідно проведених досліджень, підсумки якого були надрукували в «Американському журналі епідеміології», так, споживання однієї пляшки в день знижує цей ризик на 40 відсотків.

15. Пиво сприяє зміцненню кісткових тканин. За даними «Американського журналу клінічного харчування», здатність напою підвищувати щільність кісткових тканин пояснюється тим, що пиво багате мінеральним кремнієм.

16. У стародавньому Перу приготування пива, було почесною місією, і його готували тільки найкрасивіші жінкам зі знатних родин.

17. А найбільші любителі пива живуть в Чехії.

Так, що вирішуйте, чи буде в вашому раціоні цей прославлений у віках напій.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені знайшли найпростіший спосіб вгамувати алкогольну залежність.