В суботу, 16 вересня, о 16.00 годині відома художниця із Сербії Маріна Абрамович відвідає українську столицю та прочитає в Києві лекцію на тему «Тіло художника / Публіка як тіло».

Захід відбудеться за підтримки Фонду Віктора Пінчука та пройде у Центрі культури та мистецтв Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (пр-т Перемоги 37).

При цьому, організатори відзначають, що на безкоштовну лекцію вже зареєструвалося більше охочих, ніж було розраховано.

Зазначимо, що мисткиня Маріна Абрамович використовує тіло як художній матеріал. При цьому завжди працює з перфомансом.

Популярні новини зараз

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Могилевська заговорила про дітей Каменських і Потапа: "Чекаємо на поповнення"

У нової "Холостячки" Злати Огнєвіч виявилося вже є кохана людина

Показати ще

Відомо, що вона є засновницею Інституту Маріни Абрамович (Marina Abramovic Institute, MAI), що працює як пересувний навчальний заклад та представляє нематеріальні роботи.

На київській лекції вона покаже "Метод Абрамович", розробленого для об'єднання публіки один з одним та з самим собою, а також представить нову генерацію художників перфомансу, що стали учасниками двох нещодавніх проектів її інституту.

Нагадаємо, Маріну Абрамович називають матір'ю перфоманса. Свій перший перформанс вона показала у 1974 році. Тоді вона поклала на столі 72 об'єкти, якими відвідувачі могли користуватися на свій розгляд. Серед речей були ножиці, ніж, хлист і навіть пістолет з одним патроном. Собі Абрамович відвела пасивну роль. Протягом шести годин публіка робила із художницею, що заманеться, зокрема маніпулювала її тілом і рухами.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у мережі з'явилося відео ексгумації тіла відомого художника Сальвадора Далі заради ДНК-тесту.