Відома виконавиця Софія Ротару асоціюється не з Україною, а скоріше з Радянським Союзом, однак вона має високе звання Герой України.

Таку заяву зробив Народний артист України Павло Зібров, передає "Обозреватель".

"Мені здається, що Софія Ротару – не українська співачка. Якоїсь такої асоціації з Україною я не бачу. Вона з Радянського Союзу. Ось так вона увійшла в історію, як і Кобзон, як можна сказати про нього? Він російський виконавець? В Молдові її вважають молдовської співачкою, бо вона - молдаванка. Важко щось сказати про Софію Михайлівну... Хоча, вона має високе звання Героя України. Це мене дивує – Герой України, і виступає на території Росії..." – обурюється виконавець.

Щоправда, за його словами, немає необхідності відбирати в артистів високі звання через поїздки в Росію.

"Ні, це все одно, що забирати звання заслужених і народних. Дискусії є, але ніхто не забере і ніхто не проголосує. Скажуть: "Не ви давали та не ви будете забирати". Це неможливо", – констатував Зібров.

Софія Ротару співає легендарний хіт "Одна калина":

Зазначимо, що Софія Ротару почала співати наприкінці 60-х років. За свою успішну кар'єру вона випустила сотні естрадних хітів та знялась у десятках фільмів. В Україні вона отримувала нагороди Орден "За заслуги" II ступеня, Орден княгині Ольги I ступеня, Орден княгині Ольги III ступеня, Почесну відзнаку Президента України та є Героєм України.

Однак, останнім часом співачка все частіше навідується за поребрик та взискує нагороди з рук окупантів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українська співачка Софія Ротару отримала нагороду "Золотий грамофон" особисто з рук неадекватної помічниці Лаврова та українофобки Захарової.