Американська академія кіномистецтв назвала лауреатів почесних статуеток "Оскар".

Ними стали американський режисер Чарльз Бернетт, відомий завдяки фільмам "Заснути у гніві" і "Забійник овець", кінооператор Овен Ройзман, який працював над такими відомими стрічками як "Той, що виганяє диявола", "Тутсі", "Сімейка Адамсів" і "Французький поцілунок".

Крім того, почесної нагороди удостоїли канадського актора Дональда Сазерленда, що зіграв у фільмах "Пограбування по-італійськи", "Гордість і упередження", "Вторгнення викрадачів тіл", "Механік", "Холодна гора", "Золото дурнів", "Нестерпні боси ", а також у франшизі "Голодні ігри".

Ще одним лауреатом стала французька режисерка Аньєс Варда, відома за стрічками "Майстер кунг-фу", "Сто і одна ніч Симона Сінема", "Далеко від В'єтнаму", "Зникаючий лев" і "Правда про Чарлі".

"Рішення про присудження почесних "Оскарів" цього року говорить про те, наскільки широкі рамки міжнародного незалежного кіномистецтва. Ці нагороди дадуть творчості чотирьох відомих діячів кіно, чиї роботи уособлюють багатоплановість сприйняття світу", - зазначив президент академії Джон Бейлі.

Церемонія вручення почесних "Оскарів" відбудеться 11 листопада у кіноконцертному комплексі Hollywood & Highland у Лос-Анджелесі.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", стали відомі українські претенденти на "Оскар".