До основної програми Каннського фестивалю включили фільм українського режисера Сергія Лозниці "Лагідна".

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Лозниця переїхав жити до Німеччини ще у 2001 році, але завжди цікавився подіями, які відбуваються в Україні. Екранізувати книгу Достоєвського, яка вже неодноразово ставала сюжетом для фільмів, він вирішив шість років тому. Саме тоді вийшла у прокат його стрічка "Щастя моє".

Втім, якщо попередня робота присвячена долі чоловіка, то нова картина розповідає про життя жінки.

"Дію перенесли в наші дні, але це не зовсім вільна інтерпретація. Дуже далеко від Достоєвського, але лагідно. Російські реалії не змінюються із часом – відсутність закону, особистості, неповага до людини", - зізнався режисер.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян показав своїх жінок у всій красі: Тоня, Ніна і маленьке диво на руках

Зеленський підписав новий військовий закон - забрати на фронт зможуть навіть без мобілізації

Пугачова несподівано зізналася про проблеми з Орбакайте - Примадонна без сил: "Коли помру..."

Світ попрощався з фатальною бунтаркою Біллі Айліш: від колишньої зірки епатажу лишилися самі спогади

Показати ще

Слід відзначити, що кілька років тому Лозниця створив два документальні фільми, в кожному із яких йшлося про протести. В основі сюжету "Події" лежить путч 90-х років у Ленінграді, а "Майдан" відзнятий за подіями 2013-2014 років в Україні.

"Ніхто не знімав тоді на плівку. А я зняв і змонтував. Після закінчення роботи я побачив Революцію Гідності іншими очима. Різниця між цими двома протестами у тому, що у 1991 році активною була влада, якій це все було необхідно, а під час Майдану – громадянське суспільство", - підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", стрічка про зневіреного московського хлопчика увійшла до конкурсної програми Каннського фестивалю.