Відомий радянський співак Вадим Мулерман помер в лікарні 2 травня 2018 року. Йому було 79 років, причиною смерті попередньо називають онкологію.

Вадим Мулерман помер у Нью-Йорку, де він проходив лікування. У часи СРСР він вважався одним із найпопулярніших естрадних виконавців і був Заслуженим артистом України.

Біографія

Вадим Мулерман народився 18 серпня 1938 року в Харкові. Він є народним артистом РРФСР і Заслуженим артистом України. Мулерман – перший виконавець таких популярних пісень радянських часів, як "Лада", "Трус не играет в хоккей", "Как хорошо быть генералом" і багатьох інших. В останні роки співак проживав у Нью-Йорку, в районі Бруклін.

Вадим Мулерман співає пісню "Трус не играет в хоккей"

Популярні новини зараз

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

61-річний водій помер за кермом після порятунку пасажирів: "відчував" смерть і висадив до ДТП

Тоня Матвієнко подарувала своїй красуні Ніночці поїздку до Єгипту з Арсеном Мірзояном: "Навіщо цей цирк"

Знову закохана? Злата Огнєвіч під боком у колишнього Ані Лорак Мурата розцвіла з букетом троянд

Показати ще

Мулерман навчався у Харківській консерваторії, згодом – переїхав на навчання в Санкт-Петербург. Дебютував на естраді в 1963 році в Харкові, потім працював з оркестрами Мурада Кажлаева, Леоніда Утьосова, Анатолія Кролла, Юрія Саульського.

Популярність до Мулермана прийшла в 1966 році: він став лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради з піснею "Хромой король". Через те, що в пісні знайшли ідеологічний підтекст – з неї вилучили останній куплет та змінили назву на "Король-победитель".

Вадим Мулерман співає пісню "Король-победитель"

У 1968 році головним хітом року стала пісня "Лада", яку виконав Вадим Мулерман. Пісня була настільки популярною, що багатьох дівчаток, які народилися в цей рік, називали цим іменем. Згодом словом "Лада" був навіть названий експортний варіант автомобіля "Жигулі".

Вадим Мулерман співає пісню "Лада"

До кінця 1960-х років Мулермана став одним з найбільш впізнаванних і популярних виконавців в СРСР.

Через те, що Мулерман включив у свій репертуар кілька єврейських пісень на тлі політичного протистояння СРСР та Ізраїлю і антисемітизму в СРСР, виник конфлікт. І в 1971 році Мулерман був відсторонений від ефіру, йому також було заборонено концертна діяльність. Згодом, завдяки сприянню міністра культури, концертні виступи Мулерману були знову дозволені, проте доступ до теле- і радіоефіру повернути не вдалося. Записи телепрограм і фонограми його виступів були вилучені і, напевне, знищені.

Вадим Мулерман співає пісню "А любовь то есть оказывается"

Мулерман повинен був виконувати пісню до телефільму "Семнадцать мгновений весны". Режисер Тетяна Ліознова попросила його співати не "своїм голосом", а підлаштуватися під Тихонова. З цим завданням артист впорався блискуче. Але саме в той час вибухнув скандал навколо його репертуару. В результаті пісню в фільмі заспівав давній суперник Мулермана по сцені – Йосип Кобзон. Після цього співаки жодного разу не виступали на одному концерті.

У 1991 році Мулерман через хворобу брата виїхав в США, де організував дитячий музичний театр. У січні 2015 року Мулермана успішно переніс в США кардіологічну операцію. Після операції його стан був задовільний.

Особисте життя
Мулерман був тричі одружений. Перша дружина – Іветта Чернова, друга – співачка Вероніка Круглова. Від другого шлюбу у виконавця є дочка Ксенія, вона художник-дизайнер і разом з матір'ю проживає в США. Третя дружина – Світлана Литвинова. Від цього шлюбу у Мулермана є двоє дочок – Марина (19 березня 1998) та Емілія (30 серпня 2003).

З 2004 року Мулерман проживав в Харкові. У нього невелика квартира в центрі міста. Співак довгий час намагався відсудити ще й свою московську квартиру, яку без його відома продала колишня дружина Вероніка Круглова. Але через суд йому вдалося відновити лише московську прописку.
Пісні Вадима Мулермана

Популярні пісні Володимира Мулермана:
- "Август";
- "В секрете";
- "Голос сердца";
- "Гуцулочка";
- "Как хорошо быть генералом"
- "Король-победитель"
- "Лада"
- "Любви навстречу сделай шаг"
- "Налетели вдруг дожди"
- "Песня любви"
- "Тополиный пух"
- "Трус не играет в хоккей"
- "Я вас люблю"
- "Я помню день".

Вадим Мулерман співає пісню "Гуцулочка"

Як повідомляв портал "Знай.ua", у США на 80-му році життя помер відомий радянський співак, родом із Харкова, Вадим Мулерман. Співак тривалий час боровся з раком, але хвороба таки перемогла.