Диригент і піаніст Геннадій Рождественський після тривалої хвороби помер у суботу, 16 червня, на 88-му році життя.

Геннадій Рождественськийрадянський і російський диригент, піаніст, композитор і музично-громадський діяч, педагог. Понад 50 років він керував різними вітчизняними і зарубіжними музичними колективами, вів педагогічну та музично-просвітницьку діяльність. У сезоні 2000-2001 років був художнім керівником Великого театру.

Рождественський народився 4 травня 1931 року в Москві в родині диригента Миколи Аносова і співачки Наталії Рождественської. Закінчив музичну школу ім. Гнесіних. Також закінчив Центральну музичну школу по класу фортепіано. У 1949 році вступив до Московської консерваторії в клас фортепіано Лева Оборіна та оперно-симфонічного диригування, де професором був його батько.

Дебют Рождественського у якості диригента відбувся в 1951 році у Великому театрі. Під його керівництвом був виконаний балет Петра Чайковського "Спляча красуня".

Також диригент виконував твори Сергія Прокоф'єва та Дмитра Шостаковича. Наприклад, в 1974 році першим в СРСР виконав оперу Шостаковича "Ніс". Крім того, довгий час Рождественський був єдиним виконавцем оркестрової музики Альфреда Шнітке, в 1974 році під його управлінням відбулася прем'єра Першої симфонії композитора.

Популярні новини зараз
Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? 4 знаки Зодіаку розпочнуть новий етап у житті в найближчі 2 тижні: кому варто підготувати себе до змін Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Дивіться: творчий вечір Рождественського

Як повідомляв портал "Знай.ua", легендарний барабанщик Домінік Джозеф Фонтана, широко відомий як ді-джей Фонтана помер в Нешвіллі, США. Діджей Фонтана пішов з життя у віці 87 років. Серйозні проблеми зі здоров'ям у музиканта виникли ще в 2016 році, коли проявилися ускладнення після перелому стегна. Його дружина розповіла, що він спокійно пішов з життя уві сні у власному будинку.