Попри те, що Святослав Вакарчук сам не надто горить бажанням йти у велику політику (принаймні, так стверджує), але останнім часом в суспільстві все частіше розглядають ідею про отримання лідером "Океану Ельзи" президентського крісла.

Свою думку з цього приводу нещодавно погодилися висловити низка відомих українців з кардинально різних сфер діяльності.

Наприклад, відомий поет та психіатр Борис Херсонський нагадав: за результатами незалежних соціологічних опитувань музикант міг би набрати до 12% голосів. Але це, за його словами, не означає, що брак досвіду не дасться взнаки:

Популярні новини зараз
Надії більше нема? Пенсіонери не вірять у справедливий перерахунок виплат, що "урізали" Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

"Я думаю, що Вакарчук не пройшов школу політики, а у нас це сувора школа. У нього є досвід керівництва популярним ансамблем, але досвіду керівництва підприємством або країною ... Але думаю, що саме недосвідченість Вакарчука в політиці робить його привабливим для виборця - він чистий", - зазначив він в коментарі "НВ".

Колишній учасник "ОЕ", а нині – арт-директор Павло Гудімов, який знає артиста, певно, краще за інших, також дуже спокійно ставиться до його майбутнього в такому несподіваному ракурсі:

"Я знаю Славка дуже добре. Але знаю його з іншого, творчої сторони. Він - чудовий автор пісень, чудовий виконавець, музикант, який має неймовірне відчуття, умовно кажучи, трьох нот, які можна пов'язати і зробити фантастичну пісню, яка западає в душу. Але я дуже диференціюю такі поняття, як управління державою і творчість….Так, колись він був депутатом Верховної ради. Ми з ним це обговорювали. Тоді він отримав досить негативний досвід і після мені говорив, що в політику не піде більше ніколи".

Художник Олег Тістол вірить, що інституція президентства в Україні потребує докорінних змін, і суть тут не тільки в обранні чергового кандидата, а переосмислення системи загалом:

"Я вважаю, що краще, що може зробити будь-який наступний президент, хто б ним не був, - це скасувати інституції президента в сьогоднішньому вигляді. Україні взагалі не потрібен президент в тому розумінні, в якому він зараз є. За 25 років наша історія показала, що для нас ставка на якихось харизматів абсолютно нехарактерна. Україні потрібно будувати приблизно німецьку модель з прем'єр-міністром, якого легко міняти. А президент нехай вінки покладає".

Письменнику Тарасу Прохасько здається непоганим варіантом, якби Вакарчук все таки спробував сили у політиці, тому що більшість представників влади скомпрометували себе перед людьми:

"Яким би президентом Вакарчук не був, мені здається, що це було б добре. Тому що це просто шанс вирватися з нашого заїждженого кола одних і тих же. І якби в нашій політиці наступили деякі зміни, то такі люди, як Вакарчук, могли б найкраще виконувати функцію президента. За умови, що президент не має великого впливу на всі життєві фактори країни. Тому Вакарчук - це ідеальний варіант. Мені імпонує, що він інший, він не з нинішньої системи. Він хоче змін і буде їх досягати".

У будь-якому випадку особисто фронтмен "ОЕ" ще поки не заявив про такі наміри, тому версії залишаються теорією.

Дивіться: Океан Ельзи, "Не твоя війна"

Як повідомляв портал "Знай.ua",сюрприз Вакарчука спантеличив всю Україну.