27 серпня Богдану Ступці могло виповнитися 77 років. На його рахунку – півсотні ролей у театрі та більше сотні у кіно. Ступка запам'ятався глядачам як надзвичайно талановитий актор.

Йому вдавалося практично неможливе а майстерність перевтілюватися у будь-якого персонажа – чи історичного, чи пересічного, була просто неймовірною. Український феномен був відомий далеко за межами батьківщини, а більшість його висловів вже давно стали крилатими. Пропонуємо до Вашої уваги найвідоміші з них:

Найвідоміші цитати Богдана Ступки

1. "Хай кажуть, що хочуть, а я живу, як живу"

2. "Я не люблю війну, з дитинства боюся стрільби. Мені було всього три роки, але я добре її пам'ятаю. Пам'ятаю, як німці давали дітям шоколад. Як попереджали: зараз тут почнеться битва, йдіть з будинків. І тепер все життя мене переслідує страх. Цей страх іноді змушував мене битися, йти проти великих людей. Можливо, саме через нього я і пішов у кіно. Адже в кіно ти легко можеш сховатися - це не ти, це завжди хтось інший"

Популярні новини зараз

Аліна Гросу виявилася Трояндою з "Маски", українці не вірять очам: "Коли здогадалися?"

Ткач з "Квартал 95" перетворився на Кароль і довів Потапа до сліз: "Тіна після карантину"

ПриватБанк закриває відділення по всій Україні: "Викликало хвилю обурення"

Злата Огнєвіч завила від самотності напередодні 8-го березня: "Хочу мужика"

Показати ще

3. "Мужики дуже люблять перевдягатися, більше, ніж жінки. Візьміть історію костюма, і ви побачите, що, починаючи від папуасів, що для себе тільки чоловіки не придумували! Мужики - як півні, тільки б перед жінками крутитися"

4. "Роби справу чесно, з душею - і твоє до тебе прийде. Це не означає, що завтра з'являться золоті гори (...) Молоді треба все сьогодні і цю хвилину. Споживати і не замислюватися ні про що. Нічого хорошого в цьому немає ... А ти ще щось хочеш, тобі багато цікаво"

5. "Я людина без слабкостей. Курити кинув, поїсти ніколи особливо не любив, п'ю помірно. Одним словом, сала не люблю, горілку не вживаю. Нудно навіть"

6. "Минув вже якийсь час і я написав заяву і перестав грати Майстра. Можливо, я такий за своєю психофізикою - переймаюся, дуже переймаюся болем іншої людини. І беру цей біль на себе"

7. "Я, як і Франко, трудоголік. В юності я мріяв бути рантьє, а все життя працюю. Жах якийсь. Потрапляю в театр - і не можу додому відлучитися навіть пообідати. Затягує. Цілий день тут сидиш. Міркуєш, розмовляєш з людьми, аналізуєш"

8. Я міг стати хіміком, астрономом. Була в мене така сторінка в біографії: я працював у Львівському університеті лаборантом-обчислювачем зі змінним зіркам, і один старий професор говорив мені: я з тебе, Богданчик, зроблю астронома. Не вийшло.

9. У нас дуже важко бути міністром. Тому що заведено у нас так: якщо ти артист - ти хороший, а якщо став міністром - ти вже поганий. Причому одразу, на наступний день"

10. Все наше життя - суцільна імпровізація, а значить, все наше життя - це джаз.

Дивіться: Богдан Ступка, вірш Ліни Костенко "Крила"

Нагадаємо, дружина Дмитра Ступки зробила гучну заяву.

Як повідомляв Знай.ua, оприлюднено список яскравих українських фільмів, котрі варто побачити кожному.

Також Знай.ua писав, у мережі опублікували свіжий трейлер нашумілого українського історичного екшн-фільму "Крути 1918 року".